Для душі. Блог про життя

Книги про сонячну Італію

Це моя перша стаття на цьому сайті і, сподіваюсь, вам сподобається! Гарного прочитання!І знову вітаю вас, мої любі читачі! На жаль, аффторка уже на навчанні, тому, на жаль, можуть бути затримки у випусках :) Але я обіцяю виправитися! Тому сьогодні будуть аж цілих два випуски Литературного Дома, та й ми теж намагатимемося не дати вам сумувати ;) Отож, перейдімо до суті! Цей випуск буде присвячений книгам про Італію, мою улюблену країну (після України, звичайно). Поки це моя скромна підбір очка, адже про цю сонячну країну стільки було написано, знято, проспівано, що за один раз це неможливо охопити. Тому будемо брати шматочок від такого неймовірного тортика як Італія :)

Почнімо!

А першим за списком буде збірка римських оповідань Альберта Моравіа. Як можете судити із назви, там будуть описані пригоди різних героїв у Римі та в його околицях. А там дійсно є де розгулятись, адже не даремно Рим називають ще Вічним Містом! Я сама змогла у цьому переконатися, побувавши там, і я в нього не могла не закохатись!

Далі представляю вашій увазі роман «Чочара» того ж Альберта Моравіа. Цей твір описує непросте життя жінки із району, який так і називається, Чочара. А більшість дій у творі охоплює період Другої Світової Війни і описує життя простих людей у такі непрості часи. Але мене найбільше вразило те, як війна розкриває справжню сутність людини. І випадок Чочари не виняток, вона змогла краще зрозуміти як себе, так і свою доньку та їхніх ближніх.

А після серйозного твору перейдімо у дитинство і згадаймо такий геніальний твір Джанні Родарі як «Чіполліно». Хоча це здається лише казочкою, проте цей твір є насправді дуже повчальним і дорослим. Адже в тут автор нам нагадує, що немає такої сили, яка могла би подолати справжнє єднання, братерство і любов. І я з ним можу лише погодитись, тому що так і є. І жодна політична сила теж безсила перед силою народу, якщо він вміє згуртовуватись і самоорганізовуватись.

І як же не згадати про всесвітньовідому п’єсу Шекспіра про Ромео і Джульєтту! Нагадую, що дії у творі відбуваються саме у Вероні, і там навіть проводять екскурсії до будинку Ромео і Джульєтти. Як на мене, Вільям правильно обрав саме Італію, адже саме таке кохання може бути лише там! Тому що все прямо дихає любов’ю, натхненням і романтикою :)

А тепер передіймо до більш давніх часів, до ХІІІ-ХІV ст. Саме тоді жив і творив знаменитий письменник, політик і укладач сучасної літературної італійської мови Данте Аліґ’єрі. Він також написав «Божественну Комедію», яка одразу ж набула великої популярності серед співвітчизників автора. Так, це складний, символічний і багаторівневий твір, проте там вмістилася ціла енциклопедія середньовічної Італії. Що ж, про Комедію (до речі, це і була оригінальна назва поеми, а божественна додав Бокаччо) я довго можу говорити, тому перейдімо до наступного!

А зараз поговорімо про «Даму в палаццо» Марлени де Блазі. Орвієто - стародавнє італійське місто, розташоване на пагорбах Умбрії, - одне із найбільш мальовничих місць Європи. Прекрасні умбрійскі пейзажі, зачаровуюча архітектура і, звичайно ж, надзвичайна смачна італійська кухня - ось канва подій нового захоплюючого роману відомої письменниці.

Останнім у нашому списку йде «Декамерон» Боккаччо. У цьому ж творі розповідається про втечу групи людей із міста, де панує чума. Вони розповідають чимало цікавих історій, анекдотів і різних життєвих моментів. Це, на мою думку, один із соковитих проявив людської і тілесної сторони життя, що теж є дуже захоплюючим.

Якщо ви теж знаєте про якусь книгу, присвячену Італії, поділіться з нами у коментарях! До нових зустрічей!

З любов’ю,

Ваша Юля MAGICA Барвінченко

ІталіяОбновлен 27 дек 2014. Создан 05 окт 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru
Рассылки Subscribe.Ru
О душе и для души
Подписаться письмом
Рассылка 'О душе и для души' Яндекс.Метрика

Интернет реклама УБС
Сайты про бизнес и финансы - обмен ссылками Graffiti Decorations(R) Studio (TM) Site Promoter продвижение сайта бесплатно Rambler's Top100 бесплатная раскрутка сайта Карта сайта