Для душі. Блог про життя

Cуб’єктивна оцінка об’єктивної реальності

реальністьCуб’єктивна оцінка об’єктивної реальності

Часом таке трапляється. Назва є, а про що писати — невідомо. А потім приходить те, що я називаю "потік свідомості". Тому просто поділюся ним з вами. А що з цим робити вирішуйте самі.

Реальність... у кожного своя, відмінна від іншої, вони чимось схожі і несхожі водночас. Якщо вони взагалі існують ці всі "реальності". Часом життя схоже на сон, а сон занадто реальний, і не розумієш, коли прокидаєшся, що все лише сон. А деякі психологи і езотерики вважають, що в такі хвилини ви насправді переміщуєтесь між реальностями. Тож "Аліса в Задзеркаллі" не зовсім вигадка. Саме тому і працюють усілякі техніки моделювання реальності. Але змінимо трохи тему. Підемо до мого суб’єктивізму і оцінки об’єктивної реальності. Хоча я дотримуюсь думки, що об’єктивного судження і об’єктивності взагалі не існує. Бо кожен має свою абсолютно суб’єктивну оцінку, висловлює свою, таку ж суб’єктивну, думку. А коли це стосується якихось важливих справ об’єктивними можуть бути лише роботи. Але якщо вони усе вирішуватимуть, то ми залишимось без роботи і станемо страшенно безвідповідальними і лінивими. Тож повернімось до реальності.

Про сучасну реальність забагато розмов. Але немає ніяких намагань її змінити. Бо говорити простіше, ніж змінюватись. Ви ж чудово знаєте, що завжди треба починати з себе. А це складно і не надто весело. Та й буває неможливим змусити себе поглянути правді у вічі.

На мою суб’єктивну думку сучасна реальність аж надто схожа, пробачте, на валютну повію, яка вираховує з ким вигідніше провести ніч. Це якщо дуже правдиво і без прикрашань. А якщо висловлюватись більш толерантно, то вона зіпсована, залякана і якась дуже-дуже сіра. Єдині плями інакших кольорів дістаються занадто дорого. І всі як в тій пісні: "скованные одной цепью". Оцей ланцюг з обов’язків, власних страхів і непорозумінь і матеріальної вигоди не лише підрізає людям крила, а й змушує йти строєм навіть тоді, коли далі лише самознищення. Ця реальність антиреальна, вона схожа на фільм жахів і фантастичний трилер водночас. І щодня день бабака. Щодня сплачуєш життям за кожну хвилину, кожне слово, кожен подих. І немає жодних виправдань. 

Реальність не чернетка. Її неможливо переписати начисто, але можна змінити. Просто розбити це криве дзеркало безкінечних дурниць, жорстокості і прикидань кимось іншим і почати жити. Створювати власну реальність, змінювати життя на краще, вірити у власні сили і не перекладати відповідальність на інших. Просто наберіться сміливості і почніть казати правду. Самим собі і людям. Дехто може бути тим шокований, але вам жити буде набагато простіше. Бо реальність для кожного своя і вони надто рідко перетинаються. Тож шок швидко пройде.

Отака суб’єктивна реальність в моєму абсолютно необ’єктивному викладі.

Ваша Олена Helena Ковтун

19.01.2015. 19:20

реальностьОбновлен 15 фев 2015. Создан 19 янв 2015  Комментарии       
Всего 3, последний 3 года назад
Юля 20 янв 2015 ответить
Хм, ну, тут важко щось додати) Єдине, що хотіла сказати, що мені дуже фраза про те, наскільки марно намагатися змінити когось іншого, коли і тобі самому важко змінитися.
   
aboutsoul 20 янв 2015 ответить
До потоку свідомості можна додати лише ще один потік. Так завжди. А намагатись варто. Можна багато нового навчитись і відкрити себе з іншого боку.
   
Юля 20 янв 2015 ответить
Може, і так, але я з цим погоджуюсь, тому що дійсно дуже важко перейти себе. Але насправді, можна буде багато чого про себе нового дізнатись)
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru
Рассылки Subscribe.Ru
О душе и для души
Подписаться письмом
Рассылка 'О душе и для души' Яндекс.Метрика

Интернет реклама УБС
Сайты про бизнес и финансы - обмен ссылками Graffiti Decorations(R) Studio (TM) Site Promoter продвижение сайта бесплатно Rambler's Top100 бесплатная раскрутка сайта Карта сайта